SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
sobota, 23 lutego 2019 roku
Imieniny: Damiana, Romana, Romany
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
wtorek, 10 maja 2011

Lepiej, szybciej, sprawniej – urzędnik dla biznesu

autor: Maciej Sabal
polecany:  
  • aktualna ocena: 2.73/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

Takie jest hasło kampanii organizowanej przez projekt WUP Kraków „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych”. Pomysłodawcom przyświeca idea poprawy współpracy urzędów z przedsiębiorcami.

Zasoby ludzkie potencjałem Małopolski
Podstawowym celem kampanii jest zwiększenie świadomości o tym, że potencjał zasobów ludzkich jest jedną z podstawowych przewag inwestycyjnych regionu. Kluczem do osiągnięcia tego założenia jest włączenie do akcji podmiotów, które na co dzień obsługują inwestorów, aby swoim autorytetem i doświadczeniem wspierały jej ideę. Podmioty te to przede wszystkim urzędy miast i gmin, powiatowe urzędy pracy, organizacje pracodawców, inkubatory przedsiębiorczości, a także akademickie biura karier i starostwa powiatowe.
 
Wspólna strategia dotarcia do inwestorów
Wiosną tego roku w ramach Partnerstwa organizowane są spotkania z decydentami lokalnymi w czterech powiatach w Małopolsce (18 maja – Nowy Sącz, 30 maja – Oświęcim, 1 czerwca – Kraków, 3 czerwca – Tarnów). Podczas tych spotkań zostanie zarysowana strategia dotarcia do inwestorów i przekonywania ich, że warto założyć lub rozwijać firmę właśnie w tych powiatach. Ważną częścią spotkań będzie informacja nt. planowanych inwestycji oraz analiza atrakcyjności inwestycyjnej powiatów, którą przedstawią reprezentanci Departamentu Obsługi Inwestora z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. Podczas spotkań zostanie zaprezentowana oferta szkoleń i warsztatów podnoszących kompetencje pracowników instytucji, których zadaniem jest obsługa pracodawców. Istotnym elementem spotkań będzie również wyczulenie instytucji na potrzeby informacyjne inwestorów. W tym celu zostanie wypracowany system przekazywania danych, które posłużą do tworzenia ofert inwestycyjnych. Ten element bez wątpienia wymaga od lokalnych włodarzy zaangażowania i woli współpracy.
Partnerstwo ponad 100 małopolskich instytucji
Wspomniane spotkania z lokalnymi decydentami to jeden z wielu elementów kampanii „Lepiej szybciej, sprawniej – urzędnik dla biznesu”. W ramach tej akcji projekt „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych” planuje szereg inicjatyw mających na celu poprawę jakości obsługi inwestora w Małopolsce.
Partnerstwo w swych szeregach skupia ponad 100 małopolskich instytucji, które mają do czynienia z rynkiem pracy i obsługą inwestora w zakresie zasobów ludzkich (m.in. urzędy miast i gmin, urzędy pracy, prywatne agencje zatrudnienia, związki zawodowe czy akademickie biura karier). Zrzeszone w Partnerstwie podmioty wytypowały swych pracowników, którzy przeszli cykl szkoleń organizowanych przez projekt. Od tej pory przeszkoleni pracownicy pełnią role Konsultantów – osób odpowiedzialnych za współpracę z pracodawcami w swych instytucjach. W ramach kampanii „Lepiej, szybciej, sprawniej…” projekt zorganizuje m.in. wspólne warsztaty dla pracowników urzędów pracy oraz prywatnych agencji zatrudnienia, dodatkowy cykl szkoleń dla pracowników instytucji partnerskich, wizyty studyjne w gminach wyróżniających się dobrą obsługą inwestora czy – rozpoczętą już – akcję promocyjną w lokalnych mediach zachęcającą do korzystania z usług Konsultantów.
Zaproszenia na wspomniane spotkania w czterech małopolskich powiatach zostaną wystosowane do podmiotów zrzeszonych w Partnerstwie, ale także do innych instytucji, które mają wpływ na lokalnych rynek pracy, a nie przystąpiły do projektu. Im więcej podmiotów przekona się do wspólnego celu, tym większa szansa na przyciągnięcie inwestorów do Małopolski. Więcej informacji na stronie www.inwestor.wup-krakow.pl.

polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.73/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.7 / 6 - głosowano 81 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

Luty 2019
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Marzec 2019
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Czy znasz pojęcie:
Zasada partnerstwa
Reguluje działanie Funduszy Strukturalnych. Nakłada obowiązek jak najściślejszej współpracy pomiędzy Komisją Europejską a odpowiednimi władzami i instytucjami szczebla krajowego, regionalnego i lokalnego, uczestniczącymi w przygotowaniu i realizacji działań w ramach funduszy. ... 
szukaj haseł na literę:
lub szukaj definicji słowa:
  
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2019 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.