SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
środa, 18 lipca 2018 roku
Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
poniedziałek, 12 marca 2007

Certyfikat "Gmina Fair Play" sposobem na podniesienie konkurencyjności inwestycyjnej gminy

źródło: fairplay.pl
polecany:  
  • aktualna ocena: 2.95/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

„Gminy Fair Play” kreują dobre wzorce współpracy samorządów z przedsiębiorcami godne naśladowania przez wszystkie jednostki administracyjne w Polsce. „Gminy Fair Play” to samorządy godne zaufania, otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo – inwestycyjne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną.

Działalność proinwestycyjna samorządów zasługuje na uznanie, wyróżnienie i szeroką promocję. Zadanie to spełnia Konkurs i Program Certyfikacyjny „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, który poprzez weryfikację i certyfikację nagradza gminy, które w codziennej działalności kierują się zasadami fair play.
Ogólnopolski Konkurs „Gmina Fair Play” realizowany jest już po raz VI. Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie a następnie wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.
Konkurs organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Projekt prowadzony jest pod patronatem Marszałków oraz przy bliskiej współpracy z Urzędami Marszałkowskimi. Tylko w ubiegłorocznej, V edycji, wzięło udział 185 samorządów z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 174 gminy, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną, uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play 2006” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Idea i założenia konkursu „Gmina Fair Play” wpisały się już na stałe w funkcjonowanie wielu polskich gmin. Tytuł i certyfikat stanowi dla nich nie tylko potwierdzenie ich rzetelności i uczciwości, ale także stanowi istotny element ich działalności, poprzez uzyskanie argumentu ostatniego rzędu w negocjacjach z inwestorami.
Tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to zdaniem laureatów konkursu prestiżowe wyróżnienie zwiększające zainteresowanie inwestorów gminą. – „Tytuł „Gmina Fair Play” stanowi dla gminy Mszczonów wizytówkę potwierdzającą jakość świadczonych usług i współpracę pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami i mieszkańcami. Certyfikat jest dla inwestorów gwarancją sprawnej i przyjaznej kadry, kompetencji i przyjaznej atmosfery dla rozwoju inwestycji” – mówi Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz, Urząd Miejski Mszczonów.
Konkurs „Gmina Fair Play” daje także możliwość zapoznania się z opinią losowo wybranych inwestorów działających na terenie gminy. Udział w konkursie daje samorządom możliwość wprowadzenia zmian w procedurach i organizacji obsługi inwestorów na podstawie tzw. analizy benchmarkingowej czyli poznaniu własnej pozycji w stosunku do innych gmin. – „Dzięki przekazanemu raportowi benchmarkingowemu, wskazującemu niezbędne kierunki usprawnień wewnętrznych, związanych zarówno z obsługą inwestorów jak i tworzeniem warunków do inwestowania w mieście usprawniliśmy pracę urzędu oraz poznaliśmy swoją pozycję marketingową na tle innych gmin uczestniczących w konkursie” – mówi Jerzy Kropiwnicki, Prezydent, Urząd Miasta Łódź.
Konkurs „Gmina Fair Play” to także szeroka promocja gmin w nim uczestniczących, możliwość zaprezentowania własnych dokonań i planów oraz mobilizacja do przeprowadzenia przez samorządy samooceny swoich działań. Jak przyznaje Adam Woropaj, wójt Gminy Duszniki „(....) niebagatelne znaczenie ma również promocja Gminy i popularyzacja podejmowanych (…) działań, zarówno poprzez udział w nagłośnionych medialnie uroczystościach odbioru certyfikatów i publikacjach wydawanych przy tej okazji jak i dzięki możliwości wykorzystania znaku „Gmina Fair Play” we własnych działaniach promocyjnych, w folderach, ulotkach, materiałach prasowych czy na stronach internetowych.”
Uzyskanie tytułu i certyfikatu „Gmina Fair Play” oznacza pozytywną ocenę w wieloetapowej procedurze weryfikacyjnej. Procedura weryfikacyjna jest dwuetapowa: w I etapie weryfikowane są ankiety konkursowe, w których gminy dokonują samooceny swoich działań, prezentując swoje dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie odpowiednio przygotowani audytorzy w celu weryfikacji danych zawartych w ankietach przeprowadzają audyty w gminach. Dodatkowym elementem weryfikacji jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat. Suma przyznanych przez audytorów i inwestorów ocen decyduje o przyznaniu gminie certyfikatu „Gmina Fair Play”. Aby gmina mogła wziąć udział w konkursie musi zaświadczyć, że na jej terenie w ciągu minionego roku były prowadzone działania inwestycyjne oraz że posiadała ona prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji.
Do udziału w pięciu dotychczasowych edycjach konkursu zgłosiło się 321 gmin, z których 269 przeszło pozytywnie weryfikacje i otrzymało tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Szczegółowe informacje na temat konkursu „Gmina Fair Play” uzyskacie Państwo w biurze konkursu, osoba do kontaktu: Paulina Bednarz, tel: (022) 630 98 01-04, fax: (22) 826 25 96, e-mail: pbednarz@fairplay.pl, oraz na naszych stronach internetowych www.fairplay.pl

polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.95/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.9 / 6 - głosowano 114 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

Lipiec 2018
PWŚCPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Sierpień 2018
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2018 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.