SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
piątek, 15 grudnia 2017 roku
Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
poniedziałek, 12 marca 2007

Certyfikat "Gmina Fair Play" sposobem na podniesienie konkurencyjności inwestycyjnej gminy

źródło: fairplay.pl
polecany:  
  • aktualna ocena: 2.95/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

„Gminy Fair Play” kreują dobre wzorce współpracy samorządów z przedsiębiorcami godne naśladowania przez wszystkie jednostki administracyjne w Polsce. „Gminy Fair Play” to samorządy godne zaufania, otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo – inwestycyjne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną.

Działalność proinwestycyjna samorządów zasługuje na uznanie, wyróżnienie i szeroką promocję. Zadanie to spełnia Konkurs i Program Certyfikacyjny „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, który poprzez weryfikację i certyfikację nagradza gminy, które w codziennej działalności kierują się zasadami fair play.
Ogólnopolski Konkurs „Gmina Fair Play” realizowany jest już po raz VI. Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie a następnie wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.
Konkurs organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Projekt prowadzony jest pod patronatem Marszałków oraz przy bliskiej współpracy z Urzędami Marszałkowskimi. Tylko w ubiegłorocznej, V edycji, wzięło udział 185 samorządów z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 174 gminy, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną, uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play 2006” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Idea i założenia konkursu „Gmina Fair Play” wpisały się już na stałe w funkcjonowanie wielu polskich gmin. Tytuł i certyfikat stanowi dla nich nie tylko potwierdzenie ich rzetelności i uczciwości, ale także stanowi istotny element ich działalności, poprzez uzyskanie argumentu ostatniego rzędu w negocjacjach z inwestorami.
Tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to zdaniem laureatów konkursu prestiżowe wyróżnienie zwiększające zainteresowanie inwestorów gminą. – „Tytuł „Gmina Fair Play” stanowi dla gminy Mszczonów wizytówkę potwierdzającą jakość świadczonych usług i współpracę pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami i mieszkańcami. Certyfikat jest dla inwestorów gwarancją sprawnej i przyjaznej kadry, kompetencji i przyjaznej atmosfery dla rozwoju inwestycji” – mówi Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz, Urząd Miejski Mszczonów.
Konkurs „Gmina Fair Play” daje także możliwość zapoznania się z opinią losowo wybranych inwestorów działających na terenie gminy. Udział w konkursie daje samorządom możliwość wprowadzenia zmian w procedurach i organizacji obsługi inwestorów na podstawie tzw. analizy benchmarkingowej czyli poznaniu własnej pozycji w stosunku do innych gmin. – „Dzięki przekazanemu raportowi benchmarkingowemu, wskazującemu niezbędne kierunki usprawnień wewnętrznych, związanych zarówno z obsługą inwestorów jak i tworzeniem warunków do inwestowania w mieście usprawniliśmy pracę urzędu oraz poznaliśmy swoją pozycję marketingową na tle innych gmin uczestniczących w konkursie” – mówi Jerzy Kropiwnicki, Prezydent, Urząd Miasta Łódź.
Konkurs „Gmina Fair Play” to także szeroka promocja gmin w nim uczestniczących, możliwość zaprezentowania własnych dokonań i planów oraz mobilizacja do przeprowadzenia przez samorządy samooceny swoich działań. Jak przyznaje Adam Woropaj, wójt Gminy Duszniki „(....) niebagatelne znaczenie ma również promocja Gminy i popularyzacja podejmowanych (…) działań, zarówno poprzez udział w nagłośnionych medialnie uroczystościach odbioru certyfikatów i publikacjach wydawanych przy tej okazji jak i dzięki możliwości wykorzystania znaku „Gmina Fair Play” we własnych działaniach promocyjnych, w folderach, ulotkach, materiałach prasowych czy na stronach internetowych.”
Uzyskanie tytułu i certyfikatu „Gmina Fair Play” oznacza pozytywną ocenę w wieloetapowej procedurze weryfikacyjnej. Procedura weryfikacyjna jest dwuetapowa: w I etapie weryfikowane są ankiety konkursowe, w których gminy dokonują samooceny swoich działań, prezentując swoje dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie odpowiednio przygotowani audytorzy w celu weryfikacji danych zawartych w ankietach przeprowadzają audyty w gminach. Dodatkowym elementem weryfikacji jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat. Suma przyznanych przez audytorów i inwestorów ocen decyduje o przyznaniu gminie certyfikatu „Gmina Fair Play”. Aby gmina mogła wziąć udział w konkursie musi zaświadczyć, że na jej terenie w ciągu minionego roku były prowadzone działania inwestycyjne oraz że posiadała ona prawo do podejmowania decyzji administracyjnych w zakresie inwestycji.
Do udziału w pięciu dotychczasowych edycjach konkursu zgłosiło się 321 gmin, z których 269 przeszło pozytywnie weryfikacje i otrzymało tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Szczegółowe informacje na temat konkursu „Gmina Fair Play” uzyskacie Państwo w biurze konkursu, osoba do kontaktu: Paulina Bednarz, tel: (022) 630 98 01-04, fax: (22) 826 25 96, e-mail: pbednarz@fairplay.pl, oraz na naszych stronach internetowych www.fairplay.pl

polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.95/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 3.0 / 6 - głosowano 110 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

Grudzień 2017
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Styczeń 2018
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2017 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.